A Hősök Tere Projekt önkéntes fotósaként ismertem meg Eisenberger Ágit, aki a Fotolla márka tulajdonosa. Stúdiója a Móricz Zsigmond körtér közvetlen közelében található, egy klasszikus nagypolgári házban, ahová üvegkazettás kovácsoltvas kapun juthatunk be és mázas kerámiacsempe díszíti a lépcsőház falát.
Amikor úgy döntött, hogy környezetgazdálkodási karrierjét végleg fényképezőgépre cseréli, a Nagymező utca, Deák tér, Jászai Mari tér háromszögben szeretett volna saját stúdiót, azonban egy sorsszerű fordulatnak köszönhetően (a sokadik ingatlanos oldal bérleményeit bújva véletlenül elfelejtette a keresésénél beikszelni az áhított kerületeket) talált rá a Móricz Zsigmond körtéren lévő stúdiólakásra.
És mert véletlenek nincsenek, a címre érkezve meglepetésként érte hogy korábban már járt itt egy fotós workshopon, melyet Szipál Martin tartott. Ez már elég jó előjelnek tűnt, és a meglepetést tovább tetézte, hogy a gyönyörű, fényárban úszó, nagy belmagasságú, második emeleti lakásban megmaradtak a faragott régi ajtókeretek és a gyönyörű stukkók. Azonnal beleszeretett.
A korábban irodaként működő lakást bútorozva kínálták, de sajnos a meglévő bútorok és lámpák nem illettek bele Ági elképzeléseibe. Az eredeti, több mint százéves stukkókhoz és faragott ajtókeretekhez romantikus-rusztikus, és modern bútorokat válogatott, melyeket a fehér szín foglal egységbe.
Ági nagyon jó érzékkel kombinálja ezeket olyan kiegészítőkkel és anyagokkal, amelyek eleganciát és finom nőiességet sugároznak, így a tér visszatükrözi a tulajdonos személyiségét. Az elhanyagolt iroda Ági keze alatt elegáns, eklektikusságában is harmonikus stúdióvá változott.
Az előszoba-étkező térben is a fehér szín dominál, itt a legizgalmasabb bútor egy vasrácsos szekrényke, amiről csak sejteni lehet, hogy korábban talán pintycsaládok otthona volt. Ebben kapott helyet Ági régi fényképezőgép és objektív gyűjteménye.
Említésre érdemes még a sarokban található tálalószekrény is, melyet Ági szétszedett, így az alsó rész teteje lerakóként funkcionál, míg a felsőből falra szerelt polc lett. A falakat óriás méretű vászonra nyomott portréival, és egyedi falmatricákkal népesítette be.
Minden bútor és dísztárgy dupla funkciót tölt be, használati tárgy és fotózási kellék, díszlet is egyben. A nagy méretű fegyverládákat a Vaterán találta, ezek fehérre festve békésen megférnek a steppelt négyzetes díszítésű modern fehér bőr kanapéval, a fémlábas üvegasztallal, az Ikeás csipkefüggönnyel, az antik kristálycsillárral és az aranymintás art deco párnákkal is.
A képen látható állólámpának is története van. Ági épp kanapé-vadászaton volt, és mikor először meglátta ezt a nehéz, fém, ötkarú fehér állólámpát, kifejezetten bizarrnak találta. Hogy tervezhet valaki fém búrákat egy lámpára, mikor épp az lenne a funkciója, hogy átengedje a fényt? El is sétált a lámpa mellett. Aztán visszament. És megint visszament. És addig nézegette, míg beleszeretett. Nem bánta meg, hogy megvette, egyszerre modern, izgalmas és klasszikus, mint az egész lakás maga.
Képek: Fotolla
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: