Javában tart az ősz és az éjszakák egyre hűvösebbek. Mostanában már be szoktuk durrantani a cserépkályhát estére. Egyelőre fát még nem tartunk a lakásban – mindig annyit hozunk be, amennyire épp szükség van – de vágyom arra, hogy bent is tároljunk valamennyit, egyrészt a praktikum, másrészt a fa természetessége és látványa miatt.
Ha kályhával, cserépkályhával, kandallóval, hagyományos fatüzeléssel (is) fűtünk, és bent is tartanánk fát, érdemes az alábbiakat szem előtt tartani.
Ha a praktikumot vesszük szemügyre, a fatároló célszerűen legyen közel a kályhához, kandallóhoz, és egyszerre több adag fa is elférjen benne, hogy ne kelljen mindig újabb hasábokért rohangálni. Emellett érdemes olyan megoldást választani, amelyhez egyrészt adott a megfelelő méretű hely, másrészt könnyen tudjuk takarítani – én ezért szeretem például a mobil fatároló lehetőségeket: épített fa vagy fém tároló, öblös kosár, faláda, vödör, stb.
A falba süllyesztett tároló szuper jól nézhet ki néhány enteriőrben, de hamar koszolódhat. Ezek a fahasábok nem patika tisztaságúak, könnyen összekenhetik a falfelületeket. Rengeteg ízléses lehetőség létezik, de néhányuk csak akkor igazán mutatós, ha valóban csurig van töltve fával.
A praktikum mellett természetesen a látvány is nagyon fontos: mindenféle stílusú enteriőrbe találunk kedvünkre való megoldást. A fém hidegsége jó kis párost alkot a fa melegségével, így például egy fém vödör, különböző stílusú kovácsoltvas, fém elemek látványosak lehetnek. Emellett a természetes anyagú fatároló kosár is nagyon kedvelt, hiszen a fával ez is jól párosítható: szuper jól néz ki, könnyű, és sokat bír. Böngésszetek a lenti inspirációból!
Forrás: Tumblr
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: