küszöB

Szociális és hazai design

A Salva Vita Alapítvány által koordinált Segítő Vásárlás design projektje 2014 júniusában idult el azzal a célkitűzéssel, hogy a kortárs ízlésnek megfelelő, piacképes termékek készüljenek a fogyatékkal élőket foglalkoztató műhelyekben. Támogatják a formatervezők és megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató cégek összehozását, új termékek fejlesztését és elkötelezettek aziránt, hogy minél többen megismerjék a fogyatékkal élő emberek értékteremtő munkáját. A Segítő Vásárlás program webshopján figyeltem fel a Misija designra.

A Misija design Farkas-Pap Éva, képzőművész, designer nevéhez fűződik, aki 2013 végén készítette el macska zsebszobrának prototípusát. A szobrok megalkotásánál nem csak a látványvilág, hanem a szobrok tapintása is kiemelt szempont volt. A Segítő Vásárlás katalógusából megvásárolható termékek keramikus és az Összefogás az Egyenlő Esélyekért Nonprofit Kft. együttműködése révén készültek. Az 1986-ban alapított nonprofit cég legfontosabb célkitűzése fogyatékos munkavállalók hosszútávú, hatékony és versenyképes foglalkoztatása, így a kerámia szobrokat is fogyatékos emberek készítik.





A macska prototípus mellett sokféle állatka született már az elmúlt években, a Kozma Lajos ösztöndíjas keramikus tervező fából, a manapság igen trendi betonból és textilből is készít állatfigurákat. A beton és kerámia szobrok dekorációként, a fa és a textil változatok pedig akár gyerekjátékként is mindennapjaink részei lehetnek. Sokféle stílusú enteriőrben jól mutatnak, a beton formákat akár egy minimál vagy skandináv stílusú lakásban is polcra vagy párkányra helyezhetjük.







Ha kedvet kaptatok a Misija termékekhez, vagy további lakásdekorációk és játékok között böngésznétek, amelyek megvásárlásával jó célt is szolgáltok, a Segítő Vásárlás honlapján az alábbiak közül is lehet mazsolázni:

A debreceni Fény Felé Alapítvány egy a várost jelképező pulykakakas figurát álmodott meg Kismarty-Lechner Zita (Cellux Csoport) tervezővel. A Pulykakakas gyermekjáték hazai gyártású alapanyagokból készül és manufakturális jelleggel készül.

Újrahasznosított textilből készülő kézi szövésű rongyszőnyeg Surján Kornélia textiltervező iparművész tervezte, és az ÉRME – Élet-Remény-Munka-Esély Közhasznú Alapítvány gyártja.    

Forrás: Segítő Vásárlás, Misija Design

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!