küszöB

Kábeldob újrahasznosítási tippek

Nagyobb méretű építkezések és felújítások környékén gyakran látni félredobott fa kábeldobokat. Kiváló alapanyag egy kis házi barkácsoláshoz, miközben újrahasznosítunk és óvjuk a környezetünket is. 

Anyagából és formájából adódóan rendkívül sokoldalú, az internetet böngészve számos szuper ötletre bukkanhatunk. Mivel az alapanyaga fa, viszonylag könnyű vele dolgozni, méretre vágható, festhető és még mozaikot is kirakhatunk a tetejére. Kültéren és beltéren alkalmazhatjuk, csak figyeljünk a megfelelő felületkezelésre.

Előszobában remek konzolasztal lehet belőle, de extra polcok kialakításával dohányzóasztalként is megállja a helyét a nappaliban. A dobból vágott karikából készíthetünk tükröt, vagy akár vintage izzókkal kiegészítve ipari stílusú függesztéket is kreálhatunk. Ünnepi alkalmakra is klassz dolgok születhetnek, például egy szép terítővel és szalaggal kiegészítve mutatós könyöklő készülhet esküvőre. Az asztallapot fémlábakkal is kombinálhatjuk, és persze ehhez is remek választás a varrógép láb. 

 

Forrás: Pinterest

Sufni design – magyar díszlet- és bútorműhely

A szellemes nevű Sufni díszlet- és bútorműhelyről a minap olvastam először egy Vecsei H. Miklóssal készült interjúban. A fiatal színész egyik új projektje ez, amit az ifj. Vidnyánszky Attilával és Osváth Gábor producerrel indítottak a Sztalker színházi alkotócsoportjuk keretein belül. A Sufni nemcsak az előadások díszleteit gyártja, hanem szélesebb körben is elérhetővé teszi a magyar tervezőpáros, Bajtai Ádám (faipari mérnök, tervező és kivitelező), valamint Debrei Nóra (építész, tervező) munkáit.

Első blikkre a fém és tölgy kombinációjából született pad, a különleges formájú ‘Á’ kőris szék, a tölgy italtartó és a kőris-tölgy-vas fali bringatartó lettek a kedvenceim. Azt hiszem bármelyik terméket szívesen látnám itthon – letisztult, átgondolt formavilág és az elemi fa gyönyörű megművelése jellemzi mindegyik tárgyukat.

Forrás: sufnibutor.hu

Fenntarthatóság és egyszerűség

A gobi.design mögött Gobi Gábor szabadúszó grafikus áll, Gábor rajong a formatervezésért is. Kis szériás lakberendezési kiegészítőket, lámpákat, asztalkákat készít hozzáértő kézművesek bevonásával. Új alapanyagokkal dolgozik, de megunt, régi anyagokat is újragondol és új funkcióval ruház fel. Tárgyai a fenntarthatóság és az egyszerűség jegyében születnek, de fontos, hogy a humor is képviselve legyen alkotásaiban.

A lámpák talapzatát rusztikus farönkök adják, amelyeket tetszetős designizzók és stílusos textilkábelek tesznek teljessé. A háromlábú, parafa asztallappal ellátott kis asztalkákat használhatjuk a nappaliban, de éjjeli szekrényként is megállják a helyüket. Különösen tetszik a különböző faanyagok kombinálása, az asztallap lekerekített háromszög formája, és hogy az asztallábak fehérre, illetve feketére festett kis “zoknikat” kaptak. 

 

Forrás: gobi.design, gobi.design facebook

Dolgozósarkot otthonra

Kicsi lakásunkban, ahol egyelőre nincs alkalmam dolgozósarkot kialakítani, éppen törökülésben ülve írom ezt a posztot, méghozzá a padlón, egy dinamikus ülőpárnán, a laptopom pedig a dohányzóasztalon. Belegondoltam, hogy vajon tudnék-e hosszú távon így dolgozni? Azt hiszem, semmiképp.
Manapság egyre többen dolgoznak otthonról. A koncentrált, hatékony, kényelmes és rendszeres otthoni munkavégzésnek alapvető kelléke egy otthoni dolgozósarok vagy iroda. Összegyűjtöttem néhány szempontot, amiket nem lehet elhanyagolni egy otthoni irodasarok berendezésekor.

Az asztal, szék, a világítás és a tárolás négyese mindenképpen ilyen.
Gondoljuk át, hogy mekkora asztalfelületre van szükségünk. Kell-e helyet adni asztali számítógépnek, külön monitornak (ha igen, kell-e ehhez magasító elem?) Vagy csak laptopról dolgozunk? Mennyi papírral jár a munkavégzésünk? Milyen eszközöket használunk még, pl. nyomtató, szakkönyvek, rajzeszközök, szótárak, rajztábla, stb.? Azokat milyen gyakran használjuk, érdemes-e kéznél hagyni őket esetleg nyitott tárolón, vagy polcon?

Az irodai szék minősége, ergonómiai kialakítása is rendkívül fontos, hiszen sok időt töltünk rajta, nem mindegy a gerincünknek, hátunknak, hogy milyen támaszt kap. Ha derékfájósak vagyunk, vagy sok időt töltünk a székben, a legjobb, ha az görgős és karfás, magassága és háttámlája állítható. 

A fény és világítás kérdéskörnél mindenképp szuper, ha minél több természetes fény jut be a helyiségbe, ahol az irodát, vagy dolgozósarkot kialakítjuk. Az irányított direkt fény egy asztali lámpa formájában elengedhetetlen, a színhőmérsékletet és a fényerősség (erről Bagolyka már korábban írt itt) két fontos mutató, amelyről kikérhetjük szakember véleményét is a kiválasztásukkor.

Nekem nagyon tetszenek az egy-egy falrészt bevonó parafaburkolatok, amikre mindenféle fontos papírt, képet, inspirációt lehet tűzdelni. Ha nem szeretnénk egy teljes falat ‘beáldozni’ erre, viszont szükség van üzenőfelületre, vagy táblára, a mágnestáblák, parafa táblák is jó szolgálatot tehetnek. 
Az iroda dekorációjára, felturbózására érdemes időt, energiát szánni (és mindezt lehet pénztárcabarát megoldásokkal is), hiszen egy jó hangulatú irodában jobban is érezzük magunkat.











Forrás: Pinterest

Nagyméretű felületek stílusos dekorálása

A frontdeko márka a beépített szekrény ajtók csinosítása poszt kapcsán jutott eszembe. Az egyik alapítóval, Noémivel sok-sok évvel ezelőtt egy teljesen más területen munkakapcsolatban álltunk, érdekes, hogy azóta mindketten a lakberendezés felé kanyarodtunk.

A frontdeko célja, hogy egy új technológia meghonosításával forradalmasítsák a lakberendezési trendeket és új látványelemmel gazdagítsák az enteriőröket. Hadat üzennek minden nagy, összefüggő, már-már unalmasnak mondható fal- és üvegfelületnek, az ajtókat és a bútorfrontokat sem kímélik.

A felületeket egyedi, fotórealisztikus nyomatokkal dobják fel, ezzel a módszerrel jól dekorálható a konyhabútor és a beépített szekrény is gardrób helyiségekben vagy gyerekszobákban. Ha már gyerekszoba, ne feledkezzünk meg a szoba kis lakójának ízlésére szabott tapétájáról vagy óriás posztereiről sem, amelyek hűen tükrözik a gyermek érdeklődési körét, illetve ideális hátteret biztosítanak az önfeledt játékhoz. Üveget elsősorban fürdőszobában használunk, például zuhanykabin határolására, de térelválasztóként funkcionálhat konyha és a nappali között is, illetve az erkélyen is felbukkanhat. A frontdeko technológiával ezek a párával és vízzel találkozó felületek is tökéletesen megnyomhatóak, amelyek szemnek és léleknek jól eső megjelenést kölcsönöznek a térnek. Így lehet nekünk is menő kakasos térelválasztónk!

A frontdeko csapata teljes körű szolgáltatást nyújt: a tervezésen és gyártáson túl a szállítást és felhelyezést is megoldja helyettünk, nekünk nincs más feladatunk, csak megosztani velük elképzeléseinket, majd gyönyörködni a végeredményben.

butorfront-konyha_20161021111246

butorfront-gardrobe-szekreny_20160829103845

tapeta-oriasposzter-gyerekszoba_20160926061921

butorfront-gyerekszoba_20160926092958

uvegfront-amerikai-konyha_20160830122635

uvegfront-zuhanykabin_20160829111003

uvegfront-erkelykorlat_20160830123235

uvegfront-asztallap_20160830123216

 

Forrás: frontdeko

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!