küszöB

Meonin bútorok, harmóniában a térrel

A Meonin Furniture-rel a Mono Art & Design üzletben találkoztam először, lenyűgözött a Contour szék szépsége. A szék vázát és háttámláját egy folytonos vonal adja, amely vékony rozsdamentes acél megformázásával készült, egyedül az ülőfelület van kitöltve egy tölgyfa lappal. A szék a karakteres alapanyagok használata ellenére tud kecses és légies lenni, szelíden beleolvadva, szinte együtt lélegzik a térrel. 

A Meonin Furniture 2015-ben jött létre, Bogár Máté alapította, aki ekkor már számos bútor restaurálását tudhatta a háta mögött, és különböző típusú bútorok tanulmányozásával alakította ki saját, egyedi stílusát. A Meonin célja, hogy összekapcsolja az embert és a bútort, és egy személyes kapcsolat jöjjön létre. A letisztult tervezés a minimalista irányba viszi el a végeredményt, fontos a szükség és praktikum egyenértékű megnyilvánulása, a bútort a használója és tárgyai teszik teljessé. 

A sideboard melynek fiók frontjai szövetborítást kaptak, a Nomad lámpa a forgatható lámpabúrájával, a több méretben is elérhető Nana étkezőasztal mind a bútorcsalád részei, és ugyanazt a letisztultságot és a térrel való harmóniát képviselik, mint a Contour szék. 

 

Forrás: Meonin, Meonin Facebook

Dolgozószoba hangulatok

Folytatódik a dolgozószoba projekt, a legutóbbi bejelentkezés óta elkészült a festés: az olívazöldet hófehér falak váltották fel. Szép lassan megérkeznek a bútorok és az egyéb lakberendezési kiegészítők is, az íróasztal még darabokban, ugyanis az asztallapot és a lábakat két különböző, vidéki mesterember készítette, az összeszerelés még ránk vár.

A helyiség vendégszobaként is fog funkcionálni, ezért beszereztem egy kihúzható kanapét a Jyskből. A Bryrup kanapéra (most épp akciós) esett a választás, egyszerű, modern forma, viszonylag kis méretű, semleges szürke kárpittal, kényelmes fekvőfelülettel, és az ára is igen kedvező volt. Az IKEA-ból érkezett  a színben hozzá tökéletesen illő Lenda sötétítőt, valamint egy fényáteresztő függöny is.

A meglévő berendezési tárgyak már körvonalaznak egy hangulatot, de innen még lehet több irányba is tovább menni. A skandináv stílust jól kiegészíti a fémlábú, tömörfa felületű íróasztal által behozott ipari hangulat, amihez szelídebb és színekben visszafogottabb vagy karakteresebb kiegészítőket képzelek el. Az összeállított képek egy-egy hangulatot érzékeltetnek, még nem a végleges berendezési tárgyak szerepelnek rajtuk.

 

A szelídebb vonalhoz egy fekete-fehér, mintás szőnyeget választottam, ezt kombináltam zöld és rózsaszín, pasztelles kiegészítőkkel: mentazöld szék a Butopea kínálatából, Forsa asztali lámpa az IKEA-ból és menő díszpárnák a H&M Home-ból. Ehhez egy finom vonalú, íves mennyezeti függesztéket képzelek el a Paper Up-tól.  

 

A karakteresebb hangulatot egy erőteljesebb színű kilim szőnyeggel, fémszékkel, JYSK bársony díszpárnákkal és ipari stílusú, szintén Paper Up lámpával teremteném meg. 

Kedvelem a magyar tervezők alkotásait, kedden mindig az övéké a főszerep a blogon, ezért néhány kiegészítővel is terveztem. A Brighty Home vagy a Beton Botanika beton kaspói is nagyon menők, de lehet hogy felbukkan majd pár Justa matrica is a falon. De a pontot az i-re úgyis azok a képek, nyomatok és dísztárgyak teszik fel, amelyekhez személyes kötődésem van, de ezekről majd a folytatásban számolok be. 

 

Képek forrás: Jysk, IKEA, H&M Home, Butopea, Brighty Home, Beton Botanika, Paper Up, Justa

 

Dolgozószobám lesz, hurrá!

Úgy alakult, hogy nyáron kiléptem a munkahelyemről, és olyan munkát kerestem, ami itthonról is végezhető és még a Küszöbre is jut mellette időm. Hamar kiderült, hogy a kanapén dolgozni nem túl kényelmes, az étkezőasztalon meg nem hagyhattam szanaszét a jegyzeteimet, ezért megérett a gondolat, hogy egy vendégszobának titulált, ám valójában teregetésre, vasalásra használt helyiségből dolgozószoba legyen, félig. Azért csak félig, mert a vendégszoba funkciót is megtartjuk, hogy a családtagok, barátok ne kényszerüljenek a nappaliba a kanapéra. 

A szoba eredetileg a kislányom babaszobája volt, másfél éves koráig, amikor is átköltözött a bátyjához. Olívazöld színű falak, Leskvik bútorok és bájos, tündérkés falmatricák határozták meg a hangulatot. Egyértelmű volt, hogy a Leskviknek és a matricáknak menniük kell, a bútorok rekordidő alatt keltek el a Jófogáson, de a matricákat sajnos nem lehetett nyomtalanul eltávolítani, ezért jött a dilemma, hogy kijavítsuk-e a falat a zöld festékkel vagy fessük át egy másik színre!

Még babaszoba 2013-ban

Közben elkezdtem hangulatokat keresgélni a Pinteresten, mostanában a semleges színeket és természetes anyagokat használó, egyszerű és letisztult skandináv stílus vonz, de kedvelem, ha ebben a környezetben nyomokban az ipari stílus jellemzői is megtalálhatók. Zöld falak – fehér és szürke bútorok, kontra fehér falak – erőteljesebb indusztriális íróasztal fémlábbal, szürke kanapéval. Ez volt a kiindulási alap, végül az íróasztal döntötte el a dilemmát, az étkezőasztalunkhoz hasonló stílusú asztalt akartam, és ehhez fehér falakat képzeltem el. Kiegészítő textilek terén –  szőnyeg, függöny, párna – még nem tudom, milyen irányba megyek el, de az ipari stílus kilim szőnyeggel párosítva nagyon bejön.

Ha kíváncsiak vagytok a hogyan továbbra, figyeljétek a bejegyzéseket, lesz folytatás! 

Képek forrása: saját és Pinterest

 

Díjnyertes magyar alkotások

Lévay Ariel egy fiatal formatervező, és már több díjnyertes alkotással is rendelkezik, diplomáit a BME ipari és formatervező szakán, majd a MOME formatervező képzésén szerezte. Mérnöki szemlélettel rendelkező formatervezőként tartja számon magát, már kisgyermekként is mindent szétszerelt, hogy megértse a tárgyak működését. 

Nekem két munkája tetszik nagyon, az Aurora asztal egyszerűsége, anyaghasználata és légiessége miatt fogott meg, a kísérleti állóbútor pedig olyan egészségügyi problémára keresi a megoldást, amely sok ülőmunkát végző embert érint. 

Az Aurora asztal 2017-ben megkapta a Magyar Formatervezési Tanács különdíját, az értékelésben külön hangsúlyozták az asztal kecses formáját. Ez azért érdekes, mert Ariel két erős anyagból – fémből és tömörfából – hozott létre könnyű szerkezetet, amitől az asztal ipari jellege ellenére kifejezetten légiesnek tűnik. A tervező sokat  kísérletezett, míg megtalálta a síklemez megfelelő vastagságát és kellő stabilitását, apró lemezekből, papírból készített maketteket, majd 3D tervezőszoftver segítségével modellezte. A feketére fújt asztallábak indusztriális hangulatát a természetes növényi olajokkal kezelt tölgyfalap ellensúlyozza és teszi otthonossá. 

A kísérleti állóbútor volt Lévay Ariel mestermunkája, amit tavaly A’DESIGN díjjal tüntettek ki. A bútort lehet álló támaszként is használni, illetve a lábtartó segítségével a lábakat tehermentesítve ülőpozícióhoz közeli állapotot lehet felvenni. A szék az ülőmunkából fakadó egészségügyi problémákat kívánja megelőzni, tartós használatával leszámolhatunk a hátfájással és kímélhetjük gerincünket. A szék különböző geometriai formákból épül fel, stabil, szilárd és elegáns megjelenésű. 

 

Ha tetszenek Lévay Ariel munkái, látogass el honlapjára is! 

Forrás: Ariel Levay, Innosteel design

 

 

 

Kábeldob újrahasznosítási tippek

Nagyobb méretű építkezések és felújítások környékén gyakran látni félredobott fa kábeldobokat. Kiváló alapanyag egy kis házi barkácsoláshoz, miközben újrahasznosítunk és óvjuk a környezetünket is. 

Anyagából és formájából adódóan rendkívül sokoldalú, az internetet böngészve számos szuper ötletre bukkanhatunk. Mivel az alapanyaga fa, viszonylag könnyű vele dolgozni, méretre vágható, festhető és még mozaikot is kirakhatunk a tetejére. Kültéren és beltéren alkalmazhatjuk, csak figyeljünk a megfelelő felületkezelésre.

Előszobában remek konzolasztal lehet belőle, de extra polcok kialakításával dohányzóasztalként is megállja a helyét a nappaliban. A dobból vágott karikából készíthetünk tükröt, vagy akár vintage izzókkal kiegészítve ipari stílusú függesztéket is kreálhatunk. Ünnepi alkalmakra is klassz dolgok születhetnek, például egy szép terítővel és szalaggal kiegészítve mutatós könyöklő készülhet esküvőre. Az asztallapot fémlábakkal is kombinálhatjuk, és persze ehhez is remek választás a varrógép láb. 

 

Forrás: Pinterest

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!