küszöB

Maalmi falmatricát minden otthonba!

A maalmikat már rég kinéztem magamnak, kedvelem a falmatricákat, mert egy csapásra képesek megváltoztatni a tér hangulatát. Tökéletesen alkalmasak egy-egy falfelület kiemelésére is, fókuszba helyezhetjük a kanapé feletti területet, dekorálhatjuk a gyerekszobát, valamint feldobhatjuk dolgozószobánk egy szegletét is. Rengeteg minta – csillag, tappancs, tulipán stb. – és szín közül választhatunk, testre szabhatjuk saját maalminkat! Ha esetleg a minták és a színek között nem találnánk meg a nekünk tetszőt, a Maalmi csapata örömmel valósítja meg a megálmodott matricát. Minden maalmi csomaggal jár egy jelölő is, amelynek segítségével gyerekjáték lesz feltenni a falra matricákat! És ha meguntuk, akkor sincs baj, mert az öntapadó könnyen visszaszedhető és helyére máris feldobhatjuk az új kedvencet! 

Figyeljétek oldalunkat, mert hamarosan egy Maalmi játékkal jelentkezünk!


 

Forrás: Maalmi, Maalmi Facebook

 

Tavaszi furnérmadarak DIY

Nagyon helyes tavaszváró ötletre bukkantam a Solebich-en, furnérmadárkákra, amiket egyszerűen elkészíthetünk saját kezűleg is. Kedves húsvétváró dekoráció lehet belőlük, nem kell hozzájuk akasztó sem, hanem egyszerűen egy virágzó ágra, esetleg barka csokorra is függeszthetjük őket.

Furnért barkácsboltból, vagy akár hobbiboltból is beszerezhetünk, maradék furnért is újrahasznosíthatunk, amit potom pénzért beszerezhetünk a fatelepen vagy asztalosüzemben. A Google is jó néhán találat kidob, érdemes körülnézni online a furnérvadászat előtt. Egyszerűen egy kis kézügyesség és egy olló kell a mutatványhoz. Lent látjátok a végeredményt, majd a nagyon egyszerű lépéseket, amikkel ez a tavaszi csoda megvalósítható.

Ha elkészítitek, küldjetek róla képet nekünk, vagy posztoljatok a Facebook oldalunkra saját mesterműveiteket!

Forrás: Solebich

Mészáros Péter Moha vidám grafikái

Születésnapomra kaptam egy Mészáros Péter Moha kézzel szignózott nyomatot, ennek kapcsán utánanéztem egyéb grafikai alkotásainak is, és egy elvarázsolt, színes bohém világba csöppentem. Eltúlzott, vicces figurák és érdekes épületek, házak jelennek meg nyomatain, saját szavait idézve: az épületes karaktereket a képzelet, a karakteres épületeket létező budapesti házak ihlették. A humort egy-egy repülővel, színes léghajóval, a város felett repülő fagyis kocsival egészen addig fokozza, míg eredményül egy jókedvre derítő képet nem kapunk! 

A grafikus műveit több budapesti design boltban és vásárban is megtalálhatjátok! És hogy nálam melyik nyomat lelt otthonra, kiderül majd a dolgozószoba átalakításáról szóló posztokból! 

 

Forrás: Magma, Facebook-Moha világa

Dolgozószobám lesz, hurrá!

Úgy alakult, hogy nyáron kiléptem a munkahelyemről, és olyan munkát kerestem, ami itthonról is végezhető és még a Küszöbre is jut mellette időm. Hamar kiderült, hogy a kanapén dolgozni nem túl kényelmes, az étkezőasztalon meg nem hagyhattam szanaszét a jegyzeteimet, ezért megérett a gondolat, hogy egy vendégszobának titulált, ám valójában teregetésre, vasalásra használt helyiségből dolgozószoba legyen, félig. Azért csak félig, mert a vendégszoba funkciót is megtartjuk, hogy a családtagok, barátok ne kényszerüljenek a nappaliba a kanapéra. 

A szoba eredetileg a kislányom babaszobája volt, másfél éves koráig, amikor is átköltözött a bátyjához. Olívazöld színű falak, Leskvik bútorok és bájos, tündérkés falmatricák határozták meg a hangulatot. Egyértelmű volt, hogy a Leskviknek és a matricáknak menniük kell, a bútorok rekordidő alatt keltek el a Jófogáson, de a matricákat sajnos nem lehetett nyomtalanul eltávolítani, ezért jött a dilemma, hogy kijavítsuk-e a falat a zöld festékkel vagy fessük át egy másik színre!

Még babaszoba 2013-ban

Közben elkezdtem hangulatokat keresgélni a Pinteresten, mostanában a semleges színeket és természetes anyagokat használó, egyszerű és letisztult skandináv stílus vonz, de kedvelem, ha ebben a környezetben nyomokban az ipari stílus jellemzői is megtalálhatók. Zöld falak – fehér és szürke bútorok, kontra fehér falak – erőteljesebb indusztriális íróasztal fémlábbal, szürke kanapéval. Ez volt a kiindulási alap, végül az íróasztal döntötte el a dilemmát, az étkezőasztalunkhoz hasonló stílusú asztalt akartam, és ehhez fehér falakat képzeltem el. Kiegészítő textilek terén –  szőnyeg, függöny, párna – még nem tudom, milyen irányba megyek el, de az ipari stílus kilim szőnyeggel párosítva nagyon bejön.

Ha kíváncsiak vagytok a hogyan továbbra, figyeljétek a bejegyzéseket, lesz folytatás! 

Képek forrása: saját és Pinterest

 

Hogyan készítsünk magunknak beton kaspót?

A mai újrahasznosítás kicsit rendhagyó lesz, mert nem egy bizonyos anyag sokrétű felhasználását mutatjuk meg, hanem most egy alapanyagra hoztunk diy ötletet.  Ez pedig a beton, amely rendkívüli népszerűségnek örvend, sok magyar tervező kísérletezik az anyaggal, legutóbb a Beton Botanikáról olvashattatok. Házi körülmények között is kipróbálhatjuk magunkat, találtunk is egy könnyen elkészíthető ombre virágtartót, amit most néhány kép és videó segítségével be is mutatunk. 

A kreatív boltoknak hála minden szükséges alapanyag beszerezhető: dekor beton, színező anyag, öntőforma – tulajdonképpen ez lehet bármi, ami a háztartásban fellelhető (tejfölös pohár, műanyag doboz), lényeg, hogy egyszerűen ki tudjuk majd szedni a kész virágtartót. Szükség lesz még egy kis rézcsőre, amibe a virágot ültetjük, de ez helyettesíthető mással is, lényeg, hogy a nagyobb formában legyen egy kisebb, hogy bele tudjuk majd helyezni a virágot. 

Ha beszereztünk minden szükséges anyagot és eszközt, nekiláthatunk a munkának: a dekor beton csomagolásán lévő használati utasításnak megfelelően keverjük össze a por állagú betont vízzel, adjuk hozzá a színező anyagot, öntsük a formába, és hagyjuk száradni 48 órán át. Majd óvatosan szedjük ki a formából a kész kaspót, a tejfölös dobozt akár ollóval is eltávolíthatjuk. Ültessük vagy helyezzük bele a kis növényt és voilá máris kész az első saját kezűleg készített beton kaspónk! 

 

Forrás: Apartment Therapy

 

 

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!