küszöB

Tavaszi furnérmadarak DIY

Nagyon helyes tavaszváró ötletre bukkantam a Solebich-en, furnérmadárkákra, amiket egyszerűen elkészíthetünk saját kezűleg is. Kedves húsvétváró dekoráció lehet belőlük, nem kell hozzájuk akasztó sem, hanem egyszerűen egy virágzó ágra, esetleg barka csokorra is függeszthetjük őket.

Furnért barkácsboltból, vagy akár hobbiboltból is beszerezhetünk, maradék furnért is újrahasznosíthatunk, amit potom pénzért beszerezhetünk a fatelepen vagy asztalosüzemben. A Google is jó néhán találat kidob, érdemes körülnézni online a furnérvadászat előtt. Egyszerűen egy kis kézügyesség és egy olló kell a mutatványhoz. Lent látjátok a végeredményt, majd a nagyon egyszerű lépéseket, amikkel ez a tavaszi csoda megvalósítható.

Ha elkészítitek, küldjetek róla képet nekünk, vagy posztoljatok a Facebook oldalunkra saját mesterműveiteket!

Forrás: Solebich

Meonin bútorok, harmóniában a térrel

A Meonin Furniture-rel a Mono Art & Design üzletben találkoztam először, lenyűgözött a Contour szék szépsége. A szék vázát és háttámláját egy folytonos vonal adja, amely vékony rozsdamentes acél megformázásával készült, egyedül az ülőfelület van kitöltve egy tölgyfa lappal. A szék a karakteres alapanyagok használata ellenére tud kecses és légies lenni, szelíden beleolvadva, szinte együtt lélegzik a térrel. 

A Meonin Furniture 2015-ben jött létre, Bogár Máté alapította, aki ekkor már számos bútor restaurálását tudhatta a háta mögött, és különböző típusú bútorok tanulmányozásával alakította ki saját, egyedi stílusát. A Meonin célja, hogy összekapcsolja az embert és a bútort, és egy személyes kapcsolat jöjjön létre. A letisztult tervezés a minimalista irányba viszi el a végeredményt, fontos a szükség és praktikum egyenértékű megnyilvánulása, a bútort a használója és tárgyai teszik teljessé. 

A sideboard melynek fiók frontjai szövetborítást kaptak, a Nomad lámpa a forgatható lámpabúrájával, a több méretben is elérhető Nana étkezőasztal mind a bútorcsalád részei, és ugyanazt a letisztultságot és a térrel való harmóniát képviselik, mint a Contour szék. 

 

Forrás: Meonin, Meonin Facebook

Kábeldob újrahasznosítási tippek

Nagyobb méretű építkezések és felújítások környékén gyakran látni félredobott fa kábeldobokat. Kiváló alapanyag egy kis házi barkácsoláshoz, miközben újrahasznosítunk és óvjuk a környezetünket is. 

Anyagából és formájából adódóan rendkívül sokoldalú, az internetet böngészve számos szuper ötletre bukkanhatunk. Mivel az alapanyaga fa, viszonylag könnyű vele dolgozni, méretre vágható, festhető és még mozaikot is kirakhatunk a tetejére. Kültéren és beltéren alkalmazhatjuk, csak figyeljünk a megfelelő felületkezelésre.

Előszobában remek konzolasztal lehet belőle, de extra polcok kialakításával dohányzóasztalként is megállja a helyét a nappaliban. A dobból vágott karikából készíthetünk tükröt, vagy akár vintage izzókkal kiegészítve ipari stílusú függesztéket is kreálhatunk. Ünnepi alkalmakra is klassz dolgok születhetnek, például egy szép terítővel és szalaggal kiegészítve mutatós könyöklő készülhet esküvőre. Az asztallapot fémlábakkal is kombinálhatjuk, és persze ehhez is remek választás a varrógép láb. 

 

Forrás: Pinterest

Fából készült, természet inspirálta lámpák

Tompa László formatervező fából készült lámpái nagyon magukkal ragadtak. A növények és mélytengeri állatvilág inspirálta formavilág jelenik meg a függőlámpákban. A lámpatestek tömör cseresznyefából készülnek, a geometrikus formavilág és a fa gyönyörű megmunkálása jellemzi őket.

A függőlámpák különlegessé teszik a használat helyszínét: jól mutatnának eklektikus, modern, klasszikus, art deco, vagy skandináv enteriőrökben is. Miután a lámpatestek többnyire zártak, nem átlátszóak, irányítottan lefele bocsátanak ki fényt, így kiegészítő világításként alkalmaznám őket.

Szinte érezhető a finomra csiszolt fa vonalvezetése. Gyönyörűek!


Forrás: Tompa kerámia 

 

Hol és hogyan tároljuk a tűzifát ízlésesen?

Javában tart az ősz és az éjszakák egyre hűvösebbek. Mostanában már be szoktuk durrantani a cserépkályhát estére. Egyelőre fát még nem tartunk a lakásban – mindig annyit hozunk be, amennyire épp szükség van – de vágyom arra, hogy bent is tároljunk valamennyit, egyrészt a praktikum, másrészt a fa természetessége és látványa miatt.

Ha kályhával, cserépkályhával, kandallóval, hagyományos fatüzeléssel (is) fűtünk, és bent is tartanánk fát, érdemes az alábbiakat szem előtt tartani.

Ha a praktikumot vesszük szemügyre, a fatároló célszerűen legyen közel a kályhához, kandallóhoz, és egyszerre több adag fa is elférjen benne, hogy ne kelljen mindig újabb hasábokért rohangálni. Emellett érdemes olyan megoldást választani, amelyhez egyrészt adott a megfelelő méretű hely, másrészt könnyen tudjuk takarítani – én ezért szeretem például a mobil fatároló lehetőségeket: épített fa vagy fém tároló, öblös kosár, faláda, vödör, stb. 

A falba süllyesztett tároló szuper jól nézhet ki néhány enteriőrben, de hamar koszolódhat. Ezek a fahasábok nem patika tisztaságúak, könnyen összekenhetik a falfelületeket. Rengeteg ízléses lehetőség létezik, de néhányuk csak akkor igazán mutatós, ha valóban csurig van töltve fával. 

A praktikum mellett természetesen a látvány is nagyon fontos: mindenféle stílusú enteriőrbe találunk kedvünkre való megoldást. A fém hidegsége jó kis párost alkot a fa melegségével, így például egy fém vödör, különböző stílusú kovácsoltvas, fém elemek látványosak lehetnek. Emellett a természetes anyagú fatároló kosár is nagyon kedvelt, hiszen a fával ez is jól párosítható: szuper jól néz ki, könnyű, és sokat bír. Böngésszetek a lenti inspirációból!

 

Forrás: Tumblr

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!