küszöB

Fal dekorálása a gyerekszobában

A gyerekszoba egy jó terep arra, hogy szabadjára engedjük fantáziánkat és egy tetszetős, gyermekünk személyiségéhez passzoló faldekorációt alkossunk. Inspirációul összegyűjtöttünk néhány ötletet, szerencsére számos lehetőség áll a rendelkezésünkre.

A tapétagyártók választéka igen széles: csecsemőkortól egész tinédzser korig megtalálhatjuk a megfelelő színt és mintát. Ugyanez igaz a falmatricára is, ebből létezik egész falat betöltő nagyméretű darab, de apró mintákból is összeállhat a kép. A falmatricának nagy előnye a tapétával szemben, hogy könnyen felhelyezhető, a gyártók szerint bizonyos időn belül (általában egy év) nyomtalanul vissza is szedhető, ezentúl már sajnos megmarad a körvonala. Nyilván ez a matrica anyagától és minőségétől is függ. 

Ha nem szeretnénk a falra se tapétát, se matricát ragasztani, maradjunk a festésnél. Kiválaszthatunk egy színt, amellyel az egész szobát lekenjük vagy csak egy falat emelünk ki vele, ha bátrabbak vagyunk, különböző mintákat is festhetünk, lehet egyszerű csíkos, geometriai, de ügyes kezűek mesefigurákat is varázsolhatnak a falra, illetve a sziluettfestéssel is megpróbálkozhatnak. A fentiek kombinálása is mutatós végeredményt hoz létre, például egy visszafogott mintázatú tapétához választhatunk képeket, vagy képtartó sínekre könyveket helyezhetünk ki. 

 

 

Forrás: Pinterest, Kedvenc Otthon, Justa

 

 

 

Éjjeliszekrény, cement lámpák és falmatrica Kele Sára, hazai tervezőtől

A Sarakele márkanév mögött álló Kele Sára tervező munkái között bútorokat, használati tárgyakat, grafikákat is találunk, emellett lakberendezési, belsőépítészei projektek is köthetőek a nevéhez, valamint saját cipőmárkáját is kifejlesztette. Díjakat nyert, hazai és nemzetközi kiállításokon is bemutatták a munkáit. Ma a számomra legkedvesebb design tárgyait ragadom ki projektjei közül.

A Sarakele Wally névre keresztelt kétlábú, falnak támasztott éjjeliszekrény egy kísérlet arra, hogyan lehet – az ökotudatosság jegyében – hulladék faanyagból izgalmas, minőségi bútort készíteni.

A tervező asztalosműhelyekből és fatelepekről maradék anyagokat (dió, cseresznye, fenyő, akác, tölgy, bükk, kőris, juhar, amarant, bambusz) gyűjtött, amelyek formájukban és feldolgozottságukban is különböztek. Ez az anyagok között megfigyelhető eltérőség inspirálóan hatott a tervezési fázisban. A bútor egyediségét és különlegességét a különböző faelemek harmonikus elegye adja, és azért, hogy megmaradjon természetes színük, kizárólag természetes olaj és viasz került a tetejére. Különösen szép a lilában pompázó amarant faelem, amely szó szerint színt visz a bútor megjelenésébe.

Sára vinyl falmatricáit a magyar népművészeti formák, motívumok és találmányok ihlették. Megtalálhatóak köztük a hagyományos piros színű madár, emberalak és virág motívumok egy kis mai csavarral, a Tavaszi szél vizet áraszt kottája, vagy az Irinyi János feltaláló nevéhez fűződő gyufa.

Harmadik kedvencem pedig a manapság oly trendi, indusztriális stílusba is beleillő betonra hajazó, de alapvetően cement és textil elegyéből készült búrájú lámpa, amelynek a tervező a Remiz nevet adta.  Függőlámpák és asztali lámpák is tartoznak a családba. Minden darab egyedi és kézzel készül, a színes kábelek pedig remekül feldobják őket.

Forrás: Enterteam, sarakele.hu

Személyre szabott térvarázslat falmatricával

Bagolyka ajánlotta a figyelmembe a Justa falmatricákat, amelyek azonnal belopták magukat a szívembe, így nem véletlen, hogy belőlük is poszt kerekedett a hazai tervező rovatban. A Justa márka két különböző stílusban alkotó grafikus páros együttműködésének eredménye, munkájukat a mindig tettre kész Miyo cica koordinálja.

A tervezők által megfogalmazott szlogen mögött – 1 perces térátalakító! – valódi tartalom van, ugyanis a matricák a segítő sablonoknak köszönhetőn tényleg seperc alatt felragaszthatóak a falra, hatásuk azonnali és hosszú távra szól. A spéci matt fóliából készült dekorok nemcsak falon, hanem bármely sima és tiszta anyagon megtapadnak, használhatjuk üveg- és fémfelületen, csempén vagy bútorlapon. A változatos minták között egész biztos, hogy a gyerekek és a felnőttek is megtalálják a kedvencüket. Az erdős, a dinós vagy egy lila unikornisos szettre egyik gyerek sem mondana nemet, a felnőttek pedig az egyszerűbb geometriai formákkal, pl. pontokkal, háromszögekkel nappalik és dolgozósarkok egy-egy falát is remekül kiemelhetik. A matrica könnyen visszaszedhető, cseréljük bátran a mintákat, így mindig frissen tarthatjuk a teret. Albérletbe is tökéletes megoldás, ha nincs lehetőségünk nagy változásokat eszközölni, ugyanakkor mégis szeretnénk személyessé varázsolni a helyet. 

 

Forrás: Justa

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!