Fürdőszoba kialakításánál nagy népszerűségnek örvend az épített zuhanyzó, egyre többen választják ezt a megoldást, amely különleges megjelenést biztosít fürdőszobánknak. Esztétikai szempontból szerencsés, hogy a zuhanyzó részben tovább futtathatjuk a padlóburkolatot, nem kell megtörni az egységet egy zuhanytálcával. A víz felfogására szolgáló üveg zuhanyfal légiessé teszi a teret és átlátszóságának köszönhetően nem csökkenti a térérzetet. A zuhanyfelület padlószintről indítható, így a belépés sem okozhat gondot.
Az épített zuhanyt a fürdőszoba méretétől és elképzelésünktől függően többféleképpen is elhelyezhetjük: betehetjük a sarokba, vagy három oldalról is fallal határolhatjuk. Az üvegfal vagy -ajtó nemcsak a vizet fogja fel, hanem elegánssá is teheti a fürdőhelyiséget. Választhatunk víztiszta, savmart, színezett vagy egyedi mintával esetleg tükörrel ellátott üvegfelületet is, de fóliával is dekorálható.
Az ajtó működését tekintve is számos lehetőség adódik: létezik tolóajtó, harmonika ajtó, vagy egyszerűen csak a térbe nyíló ajtó, ez utóbbihoz elegendő hely is szükséges, illetve szerintem nem szerencsés, ha a víz az ajtóról csöpög mindenfelé. Nekem nagyon tetszenek a walk-in kabinok, de esélyes, hogy egy-egy hosszúra nyúlt zuhanyzást egy kiadós felmosással zárunk. Ha nagyméretű fürdővel rendelkezünk szóba jöhet olyan walk-in megoldás is, ahol először egy kis előtérbe lépünk be, csak utána a zuhanytérbe, ez segíthet kiküszöbölni a fent említett hiányosságot. Apropó küszöb, erről megoszlanak a vélemények, ha már épített zuhany kialakítása mellett döntünk, hasznos-e egy kis padka vagy sem! Az biztos, hogy küszöb építésével kevésbé elegáns a megjelenés, de segítségével megakadályozható, hogy a víz szerteszét folyjon. Végül jöjjön néhány példa, jó böngészést!