küszöB

Dolgozószobám lesz, hurrá!

Úgy alakult, hogy nyáron kiléptem a munkahelyemről, és olyan munkát kerestem, ami itthonról is végezhető és még a Küszöbre is jut mellette időm. Hamar kiderült, hogy a kanapén dolgozni nem túl kényelmes, az étkezőasztalon meg nem hagyhattam szanaszét a jegyzeteimet, ezért megérett a gondolat, hogy egy vendégszobának titulált, ám valójában teregetésre, vasalásra használt helyiségből dolgozószoba legyen, félig. Azért csak félig, mert a vendégszoba funkciót is megtartjuk, hogy a családtagok, barátok ne kényszerüljenek a nappaliba a kanapéra. 

A szoba eredetileg a kislányom babaszobája volt, másfél éves koráig, amikor is átköltözött a bátyjához. Olívazöld színű falak, Leskvik bútorok és bájos, tündérkés falmatricák határozták meg a hangulatot. Egyértelmű volt, hogy a Leskviknek és a matricáknak menniük kell, a bútorok rekordidő alatt keltek el a Jófogáson, de a matricákat sajnos nem lehetett nyomtalanul eltávolítani, ezért jött a dilemma, hogy kijavítsuk-e a falat a zöld festékkel vagy fessük át egy másik színre!

Még babaszoba 2013-ban

Közben elkezdtem hangulatokat keresgélni a Pinteresten, mostanában a semleges színeket és természetes anyagokat használó, egyszerű és letisztult skandináv stílus vonz, de kedvelem, ha ebben a környezetben nyomokban az ipari stílus jellemzői is megtalálhatók. Zöld falak – fehér és szürke bútorok, kontra fehér falak – erőteljesebb indusztriális íróasztal fémlábbal, szürke kanapéval. Ez volt a kiindulási alap, végül az íróasztal döntötte el a dilemmát, az étkezőasztalunkhoz hasonló stílusú asztalt akartam, és ehhez fehér falakat képzeltem el. Kiegészítő textilek terén –  szőnyeg, függöny, párna – még nem tudom, milyen irányba megyek el, de az ipari stílus kilim szőnyeggel párosítva nagyon bejön.

Ha kíváncsiak vagytok a hogyan továbbra, figyeljétek a bejegyzéseket, lesz folytatás! 

Képek forrása: saját és Pinterest

 

Díjnyertes magyar alkotások

Lévay Ariel egy fiatal formatervező, és már több díjnyertes alkotással is rendelkezik, diplomáit a BME ipari és formatervező szakán, majd a MOME formatervező képzésén szerezte. Mérnöki szemlélettel rendelkező formatervezőként tartja számon magát, már kisgyermekként is mindent szétszerelt, hogy megértse a tárgyak működését. 

Nekem két munkája tetszik nagyon, az Aurora asztal egyszerűsége, anyaghasználata és légiessége miatt fogott meg, a kísérleti állóbútor pedig olyan egészségügyi problémára keresi a megoldást, amely sok ülőmunkát végző embert érint. 

Az Aurora asztal 2017-ben megkapta a Magyar Formatervezési Tanács különdíját, az értékelésben külön hangsúlyozták az asztal kecses formáját. Ez azért érdekes, mert Ariel két erős anyagból – fémből és tömörfából – hozott létre könnyű szerkezetet, amitől az asztal ipari jellege ellenére kifejezetten légiesnek tűnik. A tervező sokat  kísérletezett, míg megtalálta a síklemez megfelelő vastagságát és kellő stabilitását, apró lemezekből, papírból készített maketteket, majd 3D tervezőszoftver segítségével modellezte. A feketére fújt asztallábak indusztriális hangulatát a természetes növényi olajokkal kezelt tölgyfalap ellensúlyozza és teszi otthonossá. 

A kísérleti állóbútor volt Lévay Ariel mestermunkája, amit tavaly A’DESIGN díjjal tüntettek ki. A bútort lehet álló támaszként is használni, illetve a lábtartó segítségével a lábakat tehermentesítve ülőpozícióhoz közeli állapotot lehet felvenni. A szék az ülőmunkából fakadó egészségügyi problémákat kívánja megelőzni, tartós használatával leszámolhatunk a hátfájással és kímélhetjük gerincünket. A szék különböző geometriai formákból épül fel, stabil, szilárd és elegáns megjelenésű. 

 

Ha tetszenek Lévay Ariel munkái, látogass el honlapjára is! 

Forrás: Ariel Levay, Innosteel design

 

 

 

Az unicumos üveg és a bringa alkatrészek találkozása


A hétvégén ellátogattam a WAMP-ra, sok ismerős tervezővel találkoztam, de azért felfedeztem egy számomra új designert, aki a csütörtöki újrahasznosítási rovatba is beillik.  

Az UPLUX kidobásra ítélt üvegekből és bringa alkatrészekből készít különleges és egyedi lámpákat. Az alapanyagokból már lehet következtetni a megjelenésre, az üveg és a fém kombinációja nagyon jól érvényesül ipari és modern stílusú enteriőrökben. A bura elkészítéséhez unicumos, vizes-, és sörösüvegeket vesznek alapul, amelyeket méretre vágás után, gyönyörű szép simára csiszolnak. A lámpatest és a lámpa vázának rögzítését kerékpár gyors zárakkal oldják meg, és az is előfordulhat, hogy a talapzatként egy féktárcsát használnak.

Nincs két egyforma darab, a webshopban az egyes termékeknél lehetőségünk van a bura kiválasztására is. A kevesebb energiát igénylő lámpák egy USB csatlakozó segítségével külső aksival is működtethetők. 

Nézzétek meg, szerintünk vagányak!

 

Forrás: UPLUX

Stílusos vízparti, családi otthon a tengerentúlról

A hetet a nyári vízparti hangulat megidézésével kezdtük, és ahol víz van, ott jó eséllyel kavics is akad, ezért a kavicsok és kövek kreatív felhasználási lehetőségeivel folytattuk csütörtökön. Zárásként egy szuper stílusos tóparti házat hoztunk Michigan-ből, ami egy négyfős, amerikai család otthona volt évekkel ezelőtt. 

A ház berendezése varázslatosan tükrözi annak elhelyezkedését, nagyszerű érzékkel összeválogatott bútorok és kiegészítők gondoskodnak az egységes és harmonikus otthon megteremtéséről. Letisztultság, a fehér és natúr színek hangsúlyos használata, az ipari stílusra jellemző fémbútorok, lámpatestek együttesen határozzák meg az otthon atmoszféráját. Számos hangulatfelelős kiegészítő bolhapiacról érkezett, de a házigazdák saját kezűleg is szuper darabokat készítettek. 

A házba belépve egy csodás régi pad fogad, előtte piros gumicsizmában zöld növények díszelegnek, a falat vintázs evezőlapátok segítségével mozgatják meg. Az otthon központi eleme a konyha-étkező-nappali hármasa, ahol sokszor összegyűlik a család, és akkor is együtt tudnak lenni, ha történetesen mindannyian más tevékenységet végeznek. A hófehér, mennyezetig futó konyhabútort szabad polcokkal egészítették ki, amihez a fehér metró csempe tökéletes választásnak bizonyult. Nagyon látványos a masszív faborítással ellátott páraelszívó. 

A hátsó bejárat különösen tetszik, a mentőövvel és evezőlapátokkal dekorált felülethez remekül passzol a galambszürke előszobafal. A hálószobában is a fehér és a natúr színek dominanciája érhető tetten, amelybe szinte észrevétlenül simul bele az éjjeli lámpa koptatott kék váza. A metrócsempe, a fehér lebegő polcok a fürdőszobában is visszaköszönnek, remek hátteret biztosítanak a tekintélyes méretű szabadon álló kádnak. A játszószobában hatalmas fonott kosarak rejtik el a sok babát és matchboxot, a régi földgömb és a vörös zománcedény is szuper egységet alkotnak a körasztal tetején.

A háziasszony különösen büszke a könyvtárszobában található saját kezűleg készített sínen guruló létrára. A baldachinos, rózsaszínre hangolt lányszobát kislányával közösen tervezték meg, fia szobájában kaptak helyet a tengert idéző kiegészítők, amelyek remek egységet alkotnak a sarokban található fémszekrénnyel. A család kedvenc pontja a napszobának nevezett helyiség, ahol esténként egy hatalmas osztott üvegablakon keresztül gyönyörködhetnek a csodás kilátásban. 

 

Forrás: The Lilypad Cottage

 

Lakásbemutató klasszikus, rusztikus és indusztriális elemekkel

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!