küszöB

Dolgozószoba hangulatok

Folytatódik a dolgozószoba projekt, a legutóbbi bejelentkezés óta elkészült a festés: az olívazöldet hófehér falak váltották fel. Szép lassan megérkeznek a bútorok és az egyéb lakberendezési kiegészítők is, az íróasztal még darabokban, ugyanis az asztallapot és a lábakat két különböző, vidéki mesterember készítette, az összeszerelés még ránk vár.

A helyiség vendégszobaként is fog funkcionálni, ezért beszereztem egy kihúzható kanapét a Jyskből. A Bryrup kanapéra (most épp akciós) esett a választás, egyszerű, modern forma, viszonylag kis méretű, semleges szürke kárpittal, kényelmes fekvőfelülettel, és az ára is igen kedvező volt. Az IKEA-ból érkezett  a színben hozzá tökéletesen illő Lenda sötétítőt, valamint egy fényáteresztő függöny is.

A meglévő berendezési tárgyak már körvonalaznak egy hangulatot, de innen még lehet több irányba is tovább menni. A skandináv stílust jól kiegészíti a fémlábú, tömörfa felületű íróasztal által behozott ipari hangulat, amihez szelídebb és színekben visszafogottabb vagy karakteresebb kiegészítőket képzelek el. Az összeállított képek egy-egy hangulatot érzékeltetnek, még nem a végleges berendezési tárgyak szerepelnek rajtuk.

 

A szelídebb vonalhoz egy fekete-fehér, mintás szőnyeget választottam, ezt kombináltam zöld és rózsaszín, pasztelles kiegészítőkkel: mentazöld szék a Butopea kínálatából, Forsa asztali lámpa az IKEA-ból és menő díszpárnák a H&M Home-ból. Ehhez egy finom vonalú, íves mennyezeti függesztéket képzelek el a Paper Up-tól.  

 

A karakteresebb hangulatot egy erőteljesebb színű kilim szőnyeggel, fémszékkel, JYSK bársony díszpárnákkal és ipari stílusú, szintén Paper Up lámpával teremteném meg. 

Kedvelem a magyar tervezők alkotásait, kedden mindig az övéké a főszerep a blogon, ezért néhány kiegészítővel is terveztem. A Brighty Home vagy a Beton Botanika beton kaspói is nagyon menők, de lehet hogy felbukkan majd pár Justa matrica is a falon. De a pontot az i-re úgyis azok a képek, nyomatok és dísztárgyak teszik fel, amelyekhez személyes kötődésem van, de ezekről majd a folytatásban számolok be. 

 

Képek forrás: Jysk, IKEA, H&M Home, Butopea, Brighty Home, Beton Botanika, Paper Up, Justa

 

Dolgozószobám lesz, hurrá!

Úgy alakult, hogy nyáron kiléptem a munkahelyemről, és olyan munkát kerestem, ami itthonról is végezhető és még a Küszöbre is jut mellette időm. Hamar kiderült, hogy a kanapén dolgozni nem túl kényelmes, az étkezőasztalon meg nem hagyhattam szanaszét a jegyzeteimet, ezért megérett a gondolat, hogy egy vendégszobának titulált, ám valójában teregetésre, vasalásra használt helyiségből dolgozószoba legyen, félig. Azért csak félig, mert a vendégszoba funkciót is megtartjuk, hogy a családtagok, barátok ne kényszerüljenek a nappaliba a kanapéra. 

A szoba eredetileg a kislányom babaszobája volt, másfél éves koráig, amikor is átköltözött a bátyjához. Olívazöld színű falak, Leskvik bútorok és bájos, tündérkés falmatricák határozták meg a hangulatot. Egyértelmű volt, hogy a Leskviknek és a matricáknak menniük kell, a bútorok rekordidő alatt keltek el a Jófogáson, de a matricákat sajnos nem lehetett nyomtalanul eltávolítani, ezért jött a dilemma, hogy kijavítsuk-e a falat a zöld festékkel vagy fessük át egy másik színre!

Még babaszoba 2013-ban

Közben elkezdtem hangulatokat keresgélni a Pinteresten, mostanában a semleges színeket és természetes anyagokat használó, egyszerű és letisztult skandináv stílus vonz, de kedvelem, ha ebben a környezetben nyomokban az ipari stílus jellemzői is megtalálhatók. Zöld falak – fehér és szürke bútorok, kontra fehér falak – erőteljesebb indusztriális íróasztal fémlábbal, szürke kanapéval. Ez volt a kiindulási alap, végül az íróasztal döntötte el a dilemmát, az étkezőasztalunkhoz hasonló stílusú asztalt akartam, és ehhez fehér falakat képzeltem el. Kiegészítő textilek terén –  szőnyeg, függöny, párna – még nem tudom, milyen irányba megyek el, de az ipari stílus kilim szőnyeggel párosítva nagyon bejön.

Ha kíváncsiak vagytok a hogyan továbbra, figyeljétek a bejegyzéseket, lesz folytatás! 

Képek forrása: saját és Pinterest

 

Hol és hogyan tároljuk a tűzifát ízlésesen?

Javában tart az ősz és az éjszakák egyre hűvösebbek. Mostanában már be szoktuk durrantani a cserépkályhát estére. Egyelőre fát még nem tartunk a lakásban – mindig annyit hozunk be, amennyire épp szükség van – de vágyom arra, hogy bent is tároljunk valamennyit, egyrészt a praktikum, másrészt a fa természetessége és látványa miatt.

Ha kályhával, cserépkályhával, kandallóval, hagyományos fatüzeléssel (is) fűtünk, és bent is tartanánk fát, érdemes az alábbiakat szem előtt tartani.

Ha a praktikumot vesszük szemügyre, a fatároló célszerűen legyen közel a kályhához, kandallóhoz, és egyszerre több adag fa is elférjen benne, hogy ne kelljen mindig újabb hasábokért rohangálni. Emellett érdemes olyan megoldást választani, amelyhez egyrészt adott a megfelelő méretű hely, másrészt könnyen tudjuk takarítani – én ezért szeretem például a mobil fatároló lehetőségeket: épített fa vagy fém tároló, öblös kosár, faláda, vödör, stb. 

A falba süllyesztett tároló szuper jól nézhet ki néhány enteriőrben, de hamar koszolódhat. Ezek a fahasábok nem patika tisztaságúak, könnyen összekenhetik a falfelületeket. Rengeteg ízléses lehetőség létezik, de néhányuk csak akkor igazán mutatós, ha valóban csurig van töltve fával. 

A praktikum mellett természetesen a látvány is nagyon fontos: mindenféle stílusú enteriőrbe találunk kedvünkre való megoldást. A fém hidegsége jó kis párost alkot a fa melegségével, így például egy fém vödör, különböző stílusú kovácsoltvas, fém elemek látványosak lehetnek. Emellett a természetes anyagú fatároló kosár is nagyon kedvelt, hiszen a fával ez is jól párosítható: szuper jól néz ki, könnyű, és sokat bír. Böngésszetek a lenti inspirációból!

 

Forrás: Tumblr

Különleges konyhai hátfalak

Konyhához kerestem a minap inspirációt az interneten, öröm, hogy a tervezők bátran elrugaszkodnak a klasszikus 10×10-es falicsempétől, és annál izgalmasabb megoldásokat keresnek. Egy jól eltalált hátfal nagyon sokat tud dobni a konyha megjelenésén: egy visszafogottabb, letisztultabb konyhabútorhoz lehet merészebb, színesebb vagy díszesebb burkolatot választani, egy hagyományosabb, pl. metszett panellel rendelkező bútorfrontokhoz egyszerű, nem hivalkodó háttér lesz a nyerő. 

Összeszedtem egy csokorra valót a lehetséges megoldásokból, azokból is a különlegesebb és ötletesebb megvalósításokat mutatom meg Nektek. Fontos, ha nem csempében gondolkozunk, hanem például tapétát szeretnénk vagy fából készült panelt mindenképp gondoskodni kell a felület impregnálásáról, hogy bírja az erősebb konyhai igénybevételt, és persze ügyeljünk arra is, hogy gáz főzőlap esetén csakis tűz- és hőálló hátfal kerüljön a falra, a melamin panel, a tapéta és fa nem javasolt. 

Kézműves csempe

Cementlap

Melamin panel

Lacobel üveg

Metrocsempe

Faburkolat

Téglafal

Tapéta

 

Forrás: Pinterest, Pataki Tiles, MOZA, Ikea

 

Variációk épített zuhanyzóra

Fürdőszoba kialakításánál nagy népszerűségnek örvend az épített zuhanyzó, egyre többen választják ezt a megoldást, amely különleges megjelenést biztosít fürdőszobánknak. Esztétikai szempontból szerencsés, hogy a zuhanyzó részben tovább futtathatjuk a padlóburkolatot, nem kell megtörni az egységet egy zuhanytálcával. A víz felfogására szolgáló üveg zuhanyfal légiessé teszi a teret és átlátszóságának köszönhetően nem csökkenti a térérzetet. A zuhanyfelület padlószintről indítható, így a belépés sem okozhat gondot.

Az épített zuhanyt a fürdőszoba méretétől és elképzelésünktől függően többféleképpen is elhelyezhetjük: betehetjük a sarokba, vagy három oldalról is fallal határolhatjuk. Az üvegfal vagy -ajtó nemcsak a vizet fogja fel, hanem elegánssá is teheti a fürdőhelyiséget. Választhatunk víztiszta, savmart, színezett vagy egyedi mintával esetleg tükörrel ellátott üvegfelületet is, de fóliával is dekorálható.

Az ajtó működését tekintve is számos lehetőség adódik: létezik tolóajtó, harmonika ajtó, vagy egyszerűen csak a térbe nyíló ajtó, ez utóbbihoz elegendő hely is szükséges, illetve szerintem nem szerencsés, ha a víz az ajtóról csöpög mindenfelé. Nekem nagyon tetszenek a walk-in kabinok, de esélyes, hogy egy-egy hosszúra nyúlt zuhanyzást egy kiadós felmosással zárunk. Ha nagyméretű fürdővel rendelkezünk szóba jöhet olyan walk-in megoldás is, ahol először egy kis előtérbe lépünk be, csak utána a zuhanytérbe, ez segíthet kiküszöbölni a fent említett hiányosságot. Apropó küszöb, erről megoszlanak a vélemények, ha már épített zuhany kialakítása mellett döntünk, hasznos-e egy kis padka vagy sem! Az biztos, hogy küszöb építésével kevésbé elegáns a megjelenés, de segítségével megakadályozható, hogy a víz szerteszét folyjon. Végül jöjjön néhány példa, jó böngészést!

 

Forrás: Apollo, Pinterest

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!