küszöB

Bomo Art Budapest és a kortárs képzőművészet

A Bomo Art Budapest tavaly ünnepelte 20. születésnapját, és ez alkalomból gondoltak egy nagyot, majd ötvözték a kortárs képzőművészetet a tradicionális könyvkötéssel. Fiatal magyar képzőművészek bevonásával útjára indult a limitált kiadású Kortárs Képzőművészek Sorozat, amelyet évente egyszer jelentetnek meg. 

A naplók borítóját a művészek megálmodták, a Bomo Art pedig bekötötte, a stílus nagyban eltér a megszokott Bomo világtól, de mégis tökéletesen belesimul a kínálatba. Nem titkolt cél a kortárs képzőművészet minél szélesebb réteggel való megismertetése. 

Tavaly Barabás Zsófi festőművész csodás alkotásai díszítették a naplókat, rajzkönyveket és határidőnaplókat, idén Csató Józsit kérték fel az együttműködésre. 

Bomo Art X Barabás Zsófi

Bomo Art X Csató Józsi

 

Képeket a Bomo Art Budapest bocsátotta rendelkezésünkre. 

Új, varázslatos design a Bomo Arttól

A Bomo Art nemrégiben új designnal rukkolt elő, ami a Fák titokzatos élete nevet kapta, ők úgy tartják, hogy megalkották a legszebb csomagolópapírjukat. A mesés papírból határidőnaplót, fotóalbumot, rajzkönyvet is kötnek, de ugyanez a motívum jelenik meg a nagy méretű falidekoron. 

Az új papírral a hazai manufaktúra az erdők és az erdőket alkotó fák fontosságára hívja fel a figyelmet. A fák életében, akárcsak a miénkben is felfedezhető a ciklikusság: megszületnek, virágoznak, termést hoznak, majd elhalnak. A fák élőhelyet biztosítanak megannyi vadonélő, de még városi állatnak is.  Az ember ösztönösen vonzódik a természethez, egy erdőben tett séta kiegyensúlyozottabbá, boldogabbá, energikusabbá tesz. Ha épp nincs lehetőségünk erdőt járni, csempésszük be a városi létbe a természetet, ültessünk növényeket balkonládákba, parkokba, hozzunk létre közösségi veteményesét vagy virágágyást. 

A Bomo Art környezettudatos papírmanufaktúra, naplóik az FSC, azaz az erdők fenntartható felhasználásának biztosítására alapított szervezet által certifikált papírokból készülnek. A gyártás során igyekeznek minél kevesebb felesleget felhalmozni és minden egyes papírdarabot felhasználni. Fontosnak tartják az újrahasznosítást. A megmaradt határidőnaplókat és egyéb, még jól felhasználható maradékot workshopokon újrahasznosítják, vagy gyerekfoglalkozások számára ajándékozzák. 

A csodás naplók nemcsak jegyzetelésre alkalmasak, hanem szépségüknél fogva klassz dekorációs eszközökké is válhatnak. A falidekorokkal fókuszba helyezhetünk egy-egy falszakaszt, egy csapásra képesek megváltoztatni a tér hangulatát. 

 

Forrás: Bomo Art

 

PaUZa, a lelassulás tökéletes kiegészítői

A PaUZa-ra az Instagramon lettem figyelmes, tetszenek a természetességgel megkomponált fotók, amelyek kellemes, nyugodt hangulatot árasztanak. Ide varázsolják a dán hygge-t, hogy néhány pillanatra kiszakadjunk a hétköznapi pörgésből, lelassuljunk, és megéljük az adott pillanatot. Pontosan erről szól a PaUZa  – Évi és Zoli – webshopja, ahová olyan lakáskiegészítőket válogattak össze, amelyek segítenek az otthoni bekuckózásban és a nyugodt percekben, órákban való tudatos elmélyülésben. 

Nem kínálnak design darabokat, nem is ez a céljuk, hanem hogy olyan tárgyakkal vegyük körül magunkkat, amelyek megérintenek, időtállóak és emlékeztetnek az élet szuper pillanataira. A kínálatban biztos mindenki talál magának olyan kiegészítőt, amely erősíti ezt az érzést, inspirálja és feltölti. Legyen ez egy puha mamusz, egy természetes báránybőr vagy egy lenvászon ágynemű. 

Nézz körül náluk Te is, már csak a szép képek miatt is megéri!

 

Forrás: PaUZa

 

Meonin bútorok, harmóniában a térrel

A Meonin Furniture-rel a Mono Art & Design üzletben találkoztam először, lenyűgözött a Contour szék szépsége. A szék vázát és háttámláját egy folytonos vonal adja, amely vékony rozsdamentes acél megformázásával készült, egyedül az ülőfelület van kitöltve egy tölgyfa lappal. A szék a karakteres alapanyagok használata ellenére tud kecses és légies lenni, szelíden beleolvadva, szinte együtt lélegzik a térrel. 

A Meonin Furniture 2015-ben jött létre, Bogár Máté alapította, aki ekkor már számos bútor restaurálását tudhatta a háta mögött, és különböző típusú bútorok tanulmányozásával alakította ki saját, egyedi stílusát. A Meonin célja, hogy összekapcsolja az embert és a bútort, és egy személyes kapcsolat jöjjön létre. A letisztult tervezés a minimalista irányba viszi el a végeredményt, fontos a szükség és praktikum egyenértékű megnyilvánulása, a bútort a használója és tárgyai teszik teljessé. 

A sideboard melynek fiók frontjai szövetborítást kaptak, a Nomad lámpa a forgatható lámpabúrájával, a több méretben is elérhető Nana étkezőasztal mind a bútorcsalád részei, és ugyanazt a letisztultságot és a térrel való harmóniát képviselik, mint a Contour szék. 

 

Forrás: Meonin, Meonin Facebook

Dolgozószoba hangulatok

Folytatódik a dolgozószoba projekt, a legutóbbi bejelentkezés óta elkészült a festés: az olívazöldet hófehér falak váltották fel. Szép lassan megérkeznek a bútorok és az egyéb lakberendezési kiegészítők is, az íróasztal még darabokban, ugyanis az asztallapot és a lábakat két különböző, vidéki mesterember készítette, az összeszerelés még ránk vár.

A helyiség vendégszobaként is fog funkcionálni, ezért beszereztem egy kihúzható kanapét a Jyskből. A Bryrup kanapéra (most épp akciós) esett a választás, egyszerű, modern forma, viszonylag kis méretű, semleges szürke kárpittal, kényelmes fekvőfelülettel, és az ára is igen kedvező volt. Az IKEA-ból érkezett  a színben hozzá tökéletesen illő Lenda sötétítőt, valamint egy fényáteresztő függöny is.

A meglévő berendezési tárgyak már körvonalaznak egy hangulatot, de innen még lehet több irányba is tovább menni. A skandináv stílust jól kiegészíti a fémlábú, tömörfa felületű íróasztal által behozott ipari hangulat, amihez szelídebb és színekben visszafogottabb vagy karakteresebb kiegészítőket képzelek el. Az összeállított képek egy-egy hangulatot érzékeltetnek, még nem a végleges berendezési tárgyak szerepelnek rajtuk.

 

A szelídebb vonalhoz egy fekete-fehér, mintás szőnyeget választottam, ezt kombináltam zöld és rózsaszín, pasztelles kiegészítőkkel: mentazöld szék a Butopea kínálatából, Forsa asztali lámpa az IKEA-ból és menő díszpárnák a H&M Home-ból. Ehhez egy finom vonalú, íves mennyezeti függesztéket képzelek el a Paper Up-tól.  

 

A karakteresebb hangulatot egy erőteljesebb színű kilim szőnyeggel, fémszékkel, JYSK bársony díszpárnákkal és ipari stílusú, szintén Paper Up lámpával teremteném meg. 

Kedvelem a magyar tervezők alkotásait, kedden mindig az övéké a főszerep a blogon, ezért néhány kiegészítővel is terveztem. A Brighty Home vagy a Beton Botanika beton kaspói is nagyon menők, de lehet hogy felbukkan majd pár Justa matrica is a falon. De a pontot az i-re úgyis azok a képek, nyomatok és dísztárgyak teszik fel, amelyekhez személyes kötődésem van, de ezekről majd a folytatásban számolok be. 

 

Képek forrás: Jysk, IKEA, H&M Home, Butopea, Brighty Home, Beton Botanika, Paper Up, Justa

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!