küszöB

Sufni design – magyar díszlet- és bútorműhely

A szellemes nevű Sufni díszlet- és bútorműhelyről a minap olvastam először egy Vecsei H. Miklóssal készült interjúban. A fiatal színész egyik új projektje ez, amit az ifj. Vidnyánszky Attilával és Osváth Gábor producerrel indítottak a Sztalker színházi alkotócsoportjuk keretein belül. A Sufni nemcsak az előadások díszleteit gyártja, hanem szélesebb körben is elérhetővé teszi a magyar tervezőpáros, Bajtai Ádám (faipari mérnök, tervező és kivitelező), valamint Debrei Nóra (építész, tervező) munkáit.

Első blikkre a fém és tölgy kombinációjából született pad, a különleges formájú ‘Á’ kőris szék, a tölgy italtartó és a kőris-tölgy-vas fali bringatartó lettek a kedvenceim. Azt hiszem bármelyik terméket szívesen látnám itthon – letisztult, átgondolt formavilág és az elemi fa gyönyörű megművelése jellemzi mindegyik tárgyukat.

Forrás: sufnibutor.hu

Hol és hogyan tároljuk a tűzifát ízlésesen?

Javában tart az ősz és az éjszakák egyre hűvösebbek. Mostanában már be szoktuk durrantani a cserépkályhát estére. Egyelőre fát még nem tartunk a lakásban – mindig annyit hozunk be, amennyire épp szükség van – de vágyom arra, hogy bent is tároljunk valamennyit, egyrészt a praktikum, másrészt a fa természetessége és látványa miatt.

Ha kályhával, cserépkályhával, kandallóval, hagyományos fatüzeléssel (is) fűtünk, és bent is tartanánk fát, érdemes az alábbiakat szem előtt tartani.

Ha a praktikumot vesszük szemügyre, a fatároló célszerűen legyen közel a kályhához, kandallóhoz, és egyszerre több adag fa is elférjen benne, hogy ne kelljen mindig újabb hasábokért rohangálni. Emellett érdemes olyan megoldást választani, amelyhez egyrészt adott a megfelelő méretű hely, másrészt könnyen tudjuk takarítani – én ezért szeretem például a mobil fatároló lehetőségeket: épített fa vagy fém tároló, öblös kosár, faláda, vödör, stb. 

A falba süllyesztett tároló szuper jól nézhet ki néhány enteriőrben, de hamar koszolódhat. Ezek a fahasábok nem patika tisztaságúak, könnyen összekenhetik a falfelületeket. Rengeteg ízléses lehetőség létezik, de néhányuk csak akkor igazán mutatós, ha valóban csurig van töltve fával. 

A praktikum mellett természetesen a látvány is nagyon fontos: mindenféle stílusú enteriőrbe találunk kedvünkre való megoldást. A fém hidegsége jó kis párost alkot a fa melegségével, így például egy fém vödör, különböző stílusú kovácsoltvas, fém elemek látványosak lehetnek. Emellett a természetes anyagú fatároló kosár is nagyon kedvelt, hiszen a fával ez is jól párosítható: szuper jól néz ki, könnyű, és sokat bír. Böngésszetek a lenti inspirációból!

 

Forrás: Tumblr

Dolgozósarkot otthonra

Kicsi lakásunkban, ahol egyelőre nincs alkalmam dolgozósarkot kialakítani, éppen törökülésben ülve írom ezt a posztot, méghozzá a padlón, egy dinamikus ülőpárnán, a laptopom pedig a dohányzóasztalon. Belegondoltam, hogy vajon tudnék-e hosszú távon így dolgozni? Azt hiszem, semmiképp.
Manapság egyre többen dolgoznak otthonról. A koncentrált, hatékony, kényelmes és rendszeres otthoni munkavégzésnek alapvető kelléke egy otthoni dolgozósarok vagy iroda. Összegyűjtöttem néhány szempontot, amiket nem lehet elhanyagolni egy otthoni irodasarok berendezésekor.

Az asztal, szék, a világítás és a tárolás négyese mindenképpen ilyen.
Gondoljuk át, hogy mekkora asztalfelületre van szükségünk. Kell-e helyet adni asztali számítógépnek, külön monitornak (ha igen, kell-e ehhez magasító elem?) Vagy csak laptopról dolgozunk? Mennyi papírral jár a munkavégzésünk? Milyen eszközöket használunk még, pl. nyomtató, szakkönyvek, rajzeszközök, szótárak, rajztábla, stb.? Azokat milyen gyakran használjuk, érdemes-e kéznél hagyni őket esetleg nyitott tárolón, vagy polcon?

Az irodai szék minősége, ergonómiai kialakítása is rendkívül fontos, hiszen sok időt töltünk rajta, nem mindegy a gerincünknek, hátunknak, hogy milyen támaszt kap. Ha derékfájósak vagyunk, vagy sok időt töltünk a székben, a legjobb, ha az görgős és karfás, magassága és háttámlája állítható. 

A fény és világítás kérdéskörnél mindenképp szuper, ha minél több természetes fény jut be a helyiségbe, ahol az irodát, vagy dolgozósarkot kialakítjuk. Az irányított direkt fény egy asztali lámpa formájában elengedhetetlen, a színhőmérsékletet és a fényerősség (erről Bagolyka már korábban írt itt) két fontos mutató, amelyről kikérhetjük szakember véleményét is a kiválasztásukkor.

Nekem nagyon tetszenek az egy-egy falrészt bevonó parafaburkolatok, amikre mindenféle fontos papírt, képet, inspirációt lehet tűzdelni. Ha nem szeretnénk egy teljes falat ‘beáldozni’ erre, viszont szükség van üzenőfelületre, vagy táblára, a mágnestáblák, parafa táblák is jó szolgálatot tehetnek. 
Az iroda dekorációjára, felturbózására érdemes időt, energiát szánni (és mindezt lehet pénztárcabarát megoldásokkal is), hiszen egy jó hangulatú irodában jobban is érezzük magunkat.











Forrás: Pinterest

Sárga kereszt, rézcsövek, Pantone szék

A mai külföldi kitekintőben belesünk egy fiatal lány, Sibylle berlini lakásába. Berlin sokszínűségével, történelmi múltjával és kreativitásával nagy hatással van a lakás bérlőjére, aki saját stílusát egyszerűen csak a modern és a bolhapiac ötvözésével írja le. Sibylle remekül vegyíti e két merőben eltérő irányt és végeredményül egy eklektikusan vagány otthont kapunk. 

Az előszobába lépve egy freskóval találkozunk, melynek érdekessége, hogy a stilizált szarvas nem a falról néz le ránk, hanem a hajópadlón kapott helyet. Itt található egy saját készítésű pad is, amelyet a tetejére hanyagul ráejtett birkabőr tesz teljessé. A fogasként használt rézcsövek a hálószoba és a dolgozósarok egységében két betonkocka talapzaton álló ruhatartó állványként köszönnek vissza. Egyik oldalán egy lazán a falhoz támasztott tükör nyújtózkodik a mennyezet irányába, másik oldalán egy fémlábakon álló tömörfa asztal található, mögötte egy klasszikus, hófehér Pantone szék foglal helyet. A szemetes funkcióját egy régi zománcvödör tölti be.

A lakó kedvence a kanapé a nappaliban, amit saját kezűleg újított fel, ezt egy feketére pingált kerekeken álló raklapasztal egészíti ki. A falra egyszerű keretbe foglalt fekete-fehér fotók kerültek, amelyek helyét egy hatalmas sárga kereszt jelöli ki. Remek bizonyíték ez arra, hogy milyen jól mutat együtt az élénk sárga a monokróm színvilággal, azonnali helyet követelve a vidámságnak.  A konyha inkább a modern vonalat képviseli, itt kiegészítők szintjén érhetjük tetten a bolhapiacot, régi fonott kosarak és feliratozott fa tároló ládák képében.

 

Forrás: Apartment Therapy

 

 

 

Bringák falra akasztva

Kis lakásokban sokszor fejtörést okoz a biciklik tárolása, ha a társasházban nincs külön tárolóhelyiség, illetve nem szeretnénk erre a célra a lépcsőházat használni. Mi például évekkel ezelőtt, korábbi otthonunkban egy nem túl esztétikus falra szerelhető fém konzolt hívtunk segítségül, ami sehogy sem illet az összképbe. Mostanában azonban, a designkedvelő bringások nagy örömére, egyre több stílusos bringatartó kerül ki fiatal tervezők műhelyéből.

Emlékeztek még a csodás pajtaajtókra a Tölgyfa Designtól?  Ők például nemcsak egyedi, fából készült nyílászárók készítésével foglalkoznak, hanem menő, falra rögzíthető bringatartókat is álmodnak, valósítanak meg. Kedvenceim a több funkcióval bíró polcos megoldások, amelyek a bringás kiegészítőink tárolását is lehetővé teszik. Jópofa még a szarvas trófeára hajazó tartó is, de nagyon egyedi a több kerékpár együttes elhelyezésére szolgáló megoldásuk is.

 

Forrás: Tölgyfa Design – facebook

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!