Belső kétszintes lakásban lakunk, még az előző tulajdonos építette be a kis garzon tetőterét. Amikor megvettük a lakást, kivettünk pár falat, új ajtót nyitottunk és megváltoztattuk a lépcsőt is. A lenti szinten így lett egy légtérben az előszoba-konyha-étkező-nappali, egy gardrób és a fürdőszoba, fent pedig a hálószoba. Kiszélesítettük a födémen vágott lyukat, így egy kevésbé meredek lépcsőt tudtunk betenni, és a feljáró feletti tetőablakból több fény jut a konyhába.
Asztalos készítette az egyedi lépcsőt, aminek azóta sincs korlátja. Nekünk nem igazán hiányzik, de az utóbbi időben annyian mondták már, hogy kellene, meg ez így veszélyes, hogy elgondolkodtam, lehet, hogy igazuk van?
Az alábbiakban szedtem össze néhány korlát-ötletet. Leginkább azok a megoldások tetszenek, amik a korlát nélküliség érzetét keltik. Ilyenek a vízszintes, vagy függőleges huzalokból készített korlátok, amik vékony anyaguknak köszönhetően messziről nem is látszanak. Vannak köztük olyanok is, amelyek nagyon mutatós grafikai hatásúak. Nagyobb térben biztosan jól mutatnának. Mivel fából van a lépcső, el tudok képzelni egy klasszikus, az angol polgári házakban látott korlátmegoldást is. De tetszenek a kovácsolt vas és fa kombinációi is.
Még ne tudom, lesz-e korlátunk. De ha lesz, ígérem, beszámolok róla.
Forrás: Pinterest
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: